Filmy dokumentujące twórczość prof. Przemysława Tyszkiewicza

"100 powodów by nie patrzeć w otchłań"

Film opisuje proces powstawania Cord, autorskiej metody wytwarzania grafiki wielkoformatowej prof. Przemysława Tyszkiewicza.

Promocja książki: Kosmos miedziorytu

Kosmos miedziorytu. Rozmowy o grafice to książka wyjątkowa z kilku powodów. Po pierwsze miedziorytników w Polsce jest niewielu. Na świecie tą sztuką zajmuje się także garstka osób. Jest to wiec elitarny klub. Co to to za książka i o czym opowiada? W Muzeum Miedzi odbyło się spotkanie z bohaterami książki: prof. Stanisławem Beresiem oraz prof. Przemysławem Tyszkiewiczem.

Wystawa "Pięciu Muszkieterów" w Galerii Miejskiej we Wrocławiu

Wystawa Pięciu muszkieterów jest wystawą laboratorium - w którym próbujemy zmieszać alchemiczne „pięć elementów", licząc na krystalizację świadomości stanu rzeczy. W tym laboratorium chcielibyśmy, korzystając z okazji, dotknąć jeszcze jednej sfery „świata sztuki".

Na ekspozycji Pięciu muszkieterów zaprezentowanych zostało pięciu wrocławskich artystów: Eugeniusz Minciel, Lech Twardowski, Mariusz Mikołajek, Krzysztof Skarbek i Przemysław Tyszkiewicz - każdy z nich ma za sobą dziesięciolecia doświadczeń w służbie sztuki. Często pełnych życiowych wyrzeczeń, twardej, uporczywej walki w czasach i miejscu niezbyt sprzyjających pełnemu oddaniu się twórczości artystycznej bez oglądania się na okoliczności. Zwłaszcza, iż sztuka jest damą bezlitosną i wymagającą.

Akwaforta Tyszkiewicza

prof. Przemysław Tyszkiewicz opowiada o procesie powstawania grafiki w technice akwaforty. Możemy się przyjrzeć jak, krok po kroku, artysta wypracowuje końcowy efekt przekładający się na gotową odbitkę grafiki na papierze.

"Bestiariusz powszedni, czyli obserwatorium graficzne"

Film dokumentalny opowiadający o ścieżce artystycznej obranej przez znanego wrocławskiego twórcę grafik. Dzięki temu filmowi dowiemy się o technikach grafiki warsztatowej oraz motywach stojących za dziełami wychodzącymi spod kreski prof. Przemysława Tyszkiewicza.

Nagroda im. Daniela Chodowieckiego dla prof. Przemysława Tyszkiewicza

Reportaż zrealizowany po otrzymaniu przez prof. Przemysława Tyszkiewicza nagrody im. Daniela Chodowieckiego w Berlinie. Wyróżnienie ma na celu promocję wymiany kulturalnej pomiędzy Polską a Niemcami oraz intensyfikację kontaktów pomiędzy artystami obu krajów. Sponsorem nagrody jest laureat nobla - Günter Grass, pisarz urodzony w Gdańsku.